W Twoim odpowiedzialnym sklepie

W Twoim odpowiedzialnym sklepie

Dlaczego warto prowadzić odpowiedzialny biznes?

Oddajemy w Twoje ręce kolejny e-poradnik „W Twoim odpowiedzialnym sklepie”, którego zadaniem jest przybliżenie wiedzy dotyczącej odpowiedzialnego i zrównoważonego prowadzenia sklepu. Przygotowaliśmy go z myślą o Tobie i Twoich potrzebach, Przedsiębiorco, wiemy, że część zagadnień może być dla Ciebie zupełnie nowa, dlatego staraliśmy się pokazać je w możliwie szeroki sposób – zarówno od strony eksperckiej, jak i praktycznej. 

Poradnik jest podzielony na trzy części. Pierwsza to zbiór eksperckich artykułów, z których dowiesz się wszystkiego (lub prawie wszystkiego) o tym, jakie są aktualne oczekiwania konsumentów, jak prowadzić biznes w sposób odpowiedzialny, stosując się do obowiązującego prawa, ale też tworząc w swoim sklepie – wspólnie z pracownikami i społecznością lokalną – dobrą dla społeczeństwa i planety wartość dodaną. Druga część to wybór najlepszych CSR-owych praktyk sieci handlowych prowadzonych i współprowadzonych przez Grupę Eurocash. Z tej części dowiesz się, w jaki sposób idee zrównoważonego rozwoju wdrażać na co dzień w Twoim sklepie. Jako trzeci, osobny dział przygotowaliśmy słowniczek pojęć, bo wiemy, że wiele skrótów może być dla Ciebie nieznanych, a ważnych dla zrozumienia całego tematu. 

W publikacji rozmowa z Klaudią Rudewicz, Dyrektor Generalną Ambry, która opowiada o wyborach kosmetycznych Polek oraz z Joanną Szubielską i Dominikiem Małkiewiczem z Działu Jakości Grupy Eurocash – przybliżamy w niej kwestie związane z bezpieczeństwem produktów i współpracą z dostawcami. Podobnie jak w poprzednim wydawnictwie powołujemy się na liczne raporty i źródła, w tym na „Sustainability Sector Index” firmy Kantar, który bierze pod lupę nowe podejście konsumentów i pokazuje, jak dynamicznie rośnie grupa osób, które wybierają zakupy w odpowiedzialnym sklepie. 

Znajdziesz tu również obszerny dział poświęcony prawu, który pozwoli Ci zorientować się w gąszczu ustaw, których zasady musicie stosować na co dzień. 

Zapraszamy Cię również do udziału w cyklu webinarów „W Twoim odpowiedzialnym sklepie”. Jeśli zaś nie będziesz mógł dołączyć do nas na żywo, to zachęcamy od ich odsłuchania na platformie Akademii Umiejętności Eurocash. 

Przyjemnej lektury!

Pobierz podręcznik