Szanujemy, nie marnujemy!

„Szanujemy, nie marnujemy!” to kampania społeczno-edukacyjna, która ma na celu wyposażenie Przedsiębiorców w narzędzia wspierające zarządzanie w sklepie tak, żeby jak najbardziej ograniczać marnowanie żywności. Kampania kierowana jest również do konsumentów, dla których przygotowane zostały wideo przepisy i porady dot. nie marnowania żywności w domu.

  • Przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w serii eksperckich webinarów poświęconych przeciwdziałaniu marnowania żywności. Szkolenia z udziałem prawnika oraz ekspertów z organizacji pozarządowych dostępne będą poprzez Akademię Umiejętności Eurocash.

  • Dla właścicieli sklepów spożywczych przygotowaliśmy również serię podcastów i artykułów w których będziemy poruszać tematy związane z obowiązującymi regulacjami prawnymi w obszarze marnowania żywności.

  • Dla przedsiębiorców dostępne są również aktualne wydawnictwa, m.in. podręcznik „Szanuję, nie marnuję! Podręcznik dla odpowiedzialnego przedsiębiorcy i pracownika” oraz e-book „W Twoim odpowiedzialnym sklepie. Dlaczego warto prowadzić odpowiedzialny biznes?”.

  • Dla Przedsiębiorców i konsumentów przygotowaliśmy serię wideo przepisów z rekomendacjami, dzięki którym ograniczymy marnowanie żywności w kuchni oraz poradnik ze wskazówkami, jak przechowywać żywność w domu.

Hasło kampanii „Szanujemy, nie marnujemy!” odnosi się do szacunku dla wszystkich osób zaangażowanych w produkcję, dystrybucję i sprzedaż żywności. Dotyczy również wspólnych działań zmierzających do redukcji marnowania żywności. Poprzez udział w kampanii Przedsiębiorcy deklarują, że ich sklep jest prowadzony w odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Ten aspekt dla konsumentów staje się z roku na rok coraz ważniejszy. Jak wynika z „Raportu wpływu Grupy Eurocash na rozwój przedsiębiorczości jej Klientów w 2020 r.” ponad połowa, bo aż 53% z naszych Klientów, już podejmuje działania zmierzające do ograniczenia marnowania żywności. Nie zapominajmy również o osobach potrzebujących - naszym partnerem społecznym jest Caritas Polska oraz Federacja Polskich Banków Żywności, z którymi jako Grupa współpracujemy w zakresie przekazywania żywności.

W prowadzoną przez Grupę Eurocash kampanię „Szanujemy, nie marnujemy!” zaangażowały się organizowane przez nią sieci franczyzowe, agencyjne i partnerskie takie jakie jak: Groszek, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, ABC oraz placówki franczyzowe i własne Delikatesów Centrum, jak również sieci mobilne abc na kołach i Frisco.

Cykl webinarów dla Przedsiębiorców z udziałem ekspertów poświęcony przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.

W ramach kampanii „Szanujemy, nie marnujemy!” przygotowaliśmy cykl webinarów dla Przedsiębiorców poświęcony przeciwdziałaniu marnowaniu żynwości w praktyce. Webinary powstały we współpracy z ekspertami - prawnikiem, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz partnerem edukacyjnym kampanii - Akademią Umiejętności Eurocash

KALENDARZ WEBINARÓW

POBIERZ

Seria wideo przepisów, dzięki którym ograniczymy marnowanie żywności w domu.

Marzena Chmielewska, autorka przepiśnika dla klientów abc na kołach w ramach kampanii „Szanujemy, nie marnujemy!” zaprasza do zapoznania się z przepisami i wskazówkami, dzięki którym ograniczymy marnowanie żywności w domu.

 

 

Cykl wideo przepisów prezentowany będzie w październikowe wtorki na stronie www oraz w social mediach Grupy.

Cykl podcastów i artykułów dla Przedsiębiorców z praktycznymi rekomendacjami prawnika poświęcony przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.

Agata Klima-Nowak, adwokat, autorka bloga prawodlaprzedsiebiorczych.pl. W ramach kampanii „Szanujemy, nie marnujemy!” przygotowała dla Przedsiębiorców cykl podcastów i artykułów poświęconych przeciwdziałaniu marnowaniu żywności w praktyce.

 

 

Cykl podcastów i artykułów prezentowany będzie w październikowe czwartki na stronie www oraz w social mediach Grupy.