Facebook

Władze Grupy Eurocash

Luis Amaral

Luis Amaral

Prezes

Mam ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu, które zdobyłem w różnych firmach i w różnych krajach. Karierę zawodową rozpocząłem jako stażysta w firmie Unilever Portugalia, gdzie przepracowałem ponad 5 lat, zajmując różne stanowiska kierownicze w działach sprzedaży i marketingu. W 1989 roku przyłączyłem się do firmy Nissan Portugalia jako Dyrektor Marketingu, a odchodząc w 1994 roku zajmowałem stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż, marketing oraz logistykę. Byłem również członkiem grupy reklamowej Nissana w Europie.

Do Polski przyjechałem w 1995 roku jako Dyrektor Generalny Jeronimo Martins, gdzie budowałem firmę do 1999 roku, kiedy to osiągnęliśmy obroty w wysokości ponad 1 miliarda euro. W lipcu 1999 zostałem awansowany na stanowisko Członka Komitetu Wykonawczego Jeronimo Martins Holding w Lizbonie. W lipcu 2000 roku podjąłem decyzję o skierowaniu swojej kariery zawodowej w innym kierunku i przeprowadziłem się do Ameryki Południowej, gdzie jako Partner w funduszu inwestycyjnym Antfactory, rozpocząłem aktywność tego funduszu na rynkach Brazylii, Meksyku i Argentyny. W 2001 roku dołączyłem jako Starszy Partner do prywatnego funduszu inwestycyjnego LAEPBrasil, specjalizującego się w “disstressed assets”.

W 2003 roku zebrałem zespół, aby wykupić Eurocash od Jeronimo Martins, wróciłem do Polski i jako właściciel dokonałem restrukturyzacji firmy i osiągnąłem pozytywne wyniki finansowe.
 

Kontakt: ceo@eurocash.com.pl

Drukuj do góry ↑