Facebook

Informacje prasowe

Grupa Eurocash złożyła wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w Partner sp. z o.o.

2018-06-25
Grupa Eurocash złożyła wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w Partner sp. z o.o.

 

Komunikat prasowy

25 czerwca 2018 r.

Grupa Eurocash złożyła wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w Partner sp. z o.o.

Eurocash złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w spółce Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Lipnie. Spółka prowadzi 26 sklepów pod szyldem Lewiatan.

Sprzedającym jest Asteria Holding Sp. z o.o., której jednym z udziałowców jest Wojciech Kruszewski, wieloletni prezes Lewiatan Holding S.A.

– Przez wiele lat budowałem przedsiębiorstwo prowadzące z dużym sukcesem sklepy w ramach sieci Lewiatan. Obecnie uznałem, że nadszedł czas, by przekazać firmę następcom. Okazało się jednak, że sukcesją nie są zainteresowane moje dzieci, które osiągnęły sukces zawodowy w innych obszarach biznesowych. Z tego też powodu nie są zainteresowane prowadzeniem naszego przedsiębiorstwa. Jednocześnie pojawiało się wiele ofert kupna udziałów. Postanowiliśmy zatem dokonać wyboru ewentualnego nabywcy. Bez wątpienia uznałem, że najlepszym nabywcą pakietu udziałów w Spółce będzie Eurocash, większościowy akcjonariusz Lewiatana Holding i jednocześnie największy dostawca towarów do sieci Lewiatan, w tym do spółki Partner – powiedział Wojciech Kruszewski.

– Wyzwanie sukcesji biznesu rodzinnego dotyczy wielu przedsiębiorców, właścicieli małych i średnich sklepów w Polsce. Tą transakcją pokazujemy, że jako Grupa Eurocash jesteśmy gotowi nie tylko wspierać operacyjnie i kapitałowo dalszy rozwój sklepów prowadzonych przez naszych franczyzobiorców, czego przykładem były nasze wcześniejsze transakcje polegające na nabyciu udziałów w spółkach prowadzących sklepy Delikatesy Centrum, lecz również dajemy naszym partnerom możliwość wyjścia z inwestycji i realizacji przez nich innych planów biznesowych – powiedział Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash.

Po ewentualnym nabyciu pakietu udziałów w spółce, Eurocash planuje dalej rozwijać sklepy sieci Partner pod szyldem Lewiatana, umacniając jeszcze bardziej ich pozycję rynkową, by jeszcze skuteczniej mogły konkurować z dyskontami i wielkimi sieciami. Dzięki przynależności do dużej grupy, sklepy te będą również beneficjentem uzyskanych synergii zakupowych i kosztowych.

***

Sieć Lewiatan została uznana za „Retailer of the Year” podczas Poland & CEE 2018 Retail Summit za najlepszy koncept franczyzowy w ramach konkursu na Market Roku 2018. Lewiatan to ponad 3100 niezależnych sklepów, które dzięki konsekwentnej realizacji strategii i dalekosiężnej wizji sieci, skutecznie konkurują na swoich rynkach, napędzając lokalną gospodarkę.

***

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 14 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na www.eurocash.pl lub prosimy o kontakt:

Jan Domański

Eurocash S.A.

tel. (+48) 507 010 095

jan.domanski@eurocash.pl

Krzysztof Woch

NBS Communications

tel. (+48) 516 173 691

kwoch@nbs.com.pl

Drukuj do góry ↑